Halový úspěch mládeže

Mládežnické týmy starších a mladších žáků žateckého Slavoje se o víkendu zúčastnily dvou silně obsazených populárních halových turnajů v kopané v Norimberku. Celá výprava se vydala v pátek do pěkného hotelu Holydai expres ve Schwabachu, kde se potkali se svými soupeři, s kterými se následující den přesunuli do 20.km vzdálené sportovní haly. Zajímavostí už byla po příjezdu skutečnost budova haly, která uvnitř skrývala celkem šest !! sportovních hřišť s umělým halovým trávníkem, ve dvou patrech. Obě kategorie / vždy o osmi účastnících / se střídavě utkali se svými soupeři systémem, každý s každým. Pro tým mladších žáků vedeným trenérem Pavlem Votavou to byla především velká zkušenost v konfrontaci se zahraničními soupeři. V celkovém umístění nakonec po boji s domácím týmem ATV Frankovia se vítězstvím 2 – 1 probojovali na konečné 4.místo. Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Kulhavý Vojtěch, který navíc zaskakoval ze starší kategorie.

Velkou výzvou pro starší žáky vedené trenérem Pavlem Maňákem byl turnaj starších žáků, kde jsme byli svědky nesmlouvavých halových bitev vždy do poslední minuty. Zejména utkání s domácími týmy a academii Sedlece KV které skončilo remízou 3 – 3, byly ozdobou turnaje. Napětí gradovalo v samotném závěru turnaje, kdy postupně zdolali domácí VfL Norimberk 2 – 1, TSV Katzwang 6 – 2, a FC Reichenschwald 3 – 1, a stali se vítězi celého turnaje, s čím se domácí týmy těžko musely smířit. Převzali jsme krásný pohár, medaile za celkové vítězství, Matěj Hrdlička cenu nejlepšího hráče z našeho týmu a všichni společně slavili cenný úspěch.

Děkujeme Všem hráčům za vzornou reprezentaci jak klubu, tak i Města Žatec. Poděkování patří i celému realizačním u týmu který se podílel na celkovém zajištění.

Autor textu: Pavel Maňák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *